Close

Cyklistické oblečenie

Cyklistické boxerky XT102 s vložkou, XTECH

Skladom: 4 položiek

51,80 € s DPH

Detaily

Funkčné boxerky značky XTECH, model XT102, vhodné na nosenie ako spodné prádlo pri podávaní cyklistických výkonov.

Poznáte pocit, keď máte oblečené klasické bavlnené boxerky, pri výkone sa spotíte a boxerky vás chladia po celý čas športovej aktivity? Prinášame vám riešenie v podobe funkčných boxeriek XTECH.

Boxerky majú vynikajúce izolačné schopnosti.

Boxerky priliehajú na telo, absorbujú pot, odvádzajú ho do ďalšej vrstvy oblečenia a tak napomáhajú držať telo v suchu počas pohybu.

Suchšia pokožka znamená zníženú tepovú frekvenciu, čím sa vylučuje menej kyseliny mliečnej a to umožňuje ostávať dlhšie v pohybe.

Model cyklistických boxeriek z vysoko elastického a pevného materiálu s gélovou ergonomicky tvarovanou vložkou.

Pri tejto vložke bolo vďaka dlhodobému a starostlivému skúmaniu potrieb cyklistov dosiahnuté maximálneho efektu v oblasti termoregulácie a jazdného komfortu.

Povrch vložky je vytvorený z priedušného antibakteriálneho materiálu, ktorý zaisťuje odvod potu v kľúčových oblastiach, kde dochádza ku styku tela so sedlom jazdca.

Materiálové zloženie: 60% X-Dry (Polypropylén), 28% X-Pro (Polyamid), 8% Elastan, 4% Carbon Resistex (Uhlíkové vlákno)

XPRO

Značka XPRO je jednou z priadzí, ktoré skúmala a vyvíjala spoločnosť XTECH. Je to polyamidové mikrovlákno pozostávajúce z lineárnych makromolekúl získaných polykondenzáciou bifunkčných zlúčenín.

V podstate vďaka svojej mnohovláknovej sekcii zaručuje priedušnosť, mäkkosť na dotyk, odolnosť proti opotrebeniu a ľahkosť.

V kombinácii s polypropylénom sa vlastnosti týchto dvoch priadzí spoja a vzniknú výrobky s nenapodobiteľnými vlastnosťami. Recept na vytvorenie tohto vlákna je úzkostlivo strážený v kanceláriách XTECH a zostáva prísne tajný!

XDRY

XDRY je značka, ktorá identifikuje polypropylén s dutými vláknami, vyvinutý spoločnosťou XTECH. Hlavnými vlastnosťami sú priedušnosť, ľahkosť a optimálna termoregulácia v lete aj v zime.

Táto priadza sa vyrába podľa patentovaných techník spracovania a vlastností, ktoré musí mať hotový výrobok. Výsledkom je vlákno s výnimočnými vlastnosťami, ktoré je vyrobené na mieru a výlučne pre XTECH.

Zloženie je zo 100% polypropylénu, ale techniky spracovania a postupy na vytvorenie tohto vlákna zostávajú prísne tajné!

CARBON

Resistex® CARBON je priadza s jedinečnými technickými vlastnosťami, ktorá pozostáva z kontinuálneho vlákna z vodivého materiálu na báze aktívneho uhlia a textilných vlákien. 

Najvýznamnejšie údaje z vykonaných testov sa týkajú telesnej teploty nameranej u športovcov počas nosenia spodnej bielizne a ponožiek Resistex® CARBON, kedy kolísanie teploty bolo 3-krát nižšie, ako pri oblečení zo 100%-ného polyesteru. Výnimočná transpirácia tkaniny umožňuje rýchlejšie odparovanie vlhkosti. Ďalej boli priaznivo ovplyvnené dýchacie parametre jedincov počas tvrdého tréningu, kedy skutočne došlo k zníženiu potreby kyslíka o 3 litre/minútu a zlepšenie respiračného kvocientu. Tepová frekvencia bola u testovaných jedincov nižšia priemerne o 4 tepy za minútu v porovnaní s tými, ktorí mali oblečenie zo 100% polyesteru. Koncentrácia kyseliny mliečnej v kapilárnej krvi bola nižšia zhruba o 12%.

Na základe týchto výsledkov môžeme povedať, že odevy Resistex® CARBON pozitívne ovplyvňujú pohodu, výkon a významne znižujú riziko zranení a svalového napätia.

Vlastnosti

Zloženie 88 % polypropylen, 8 % elastan, 4 % uhlíkové vlákno
Cyklistické boxerky XT102 s vložkou, XTECH XT074-S/M Varianta: čierna
Veľkosť: S/M

Skladom: 1 položka (to ship now)

Pozor: skladom posledné kusy

51,80 € s DPH

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Cyklistické boxerky XT102 s vložkou, XTECH XT074-L/XL Varianta: čierna
Veľkosť: L/XL

Skladom: 3 položky (to ship now)

Pozor: skladom posledné kusy

51,80 € s DPH

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Cyklistické boxerky XT102 s vložkou, XTECH XT074-2XL/3XL Varianta: čierna
Veľkosť: XXL/XXXL

Momentálne vypredané

51,80 € s DPH

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Vyžiadať produkt

Close