Close

Ponožky

Funkčné kompresné ponožky XT150, +5/+40°C, XTECH

Funkčné kompresné ponožky značky XTECH, model XT150, vhodné na nosenie v rozmedzí teplôt +5°C až +40°C.

Viac detailov

Produkt s požadovanými parametrami už nie je na sklade

21,00 € s DPH

28,00 € s DPH

-7,00 €

Detaily

Funkčné kompresné ponožky značky XTECH, model XT150, vhodné na nosenie v rozmedzí teplôt +5°C až +40°C.

Kompresné podkolienky urýchľujú odplavovanie kyseliny mliečnej zo svalov, tým zlepšujú výkon a urýchľujú následnú regeneráciu.

3D výstupky zabezpečujú tlmenie otrasov a fungujú ako ventilačné zóny, umožňujú prúdenie vzduchu okolo chodidiel.

Výstupky nezadržiavajú vlhkosť, chodidlo tak ostáva suché.  

Vďaka svojim 3D-DOTS lepšie sedia, zabraňujú nepríjemným odreninám a navyše komfortne chránia oblasť achiloviek a priehlavkov. Pri pohybe potom jemne masírujú danú oblasť chodidiel, takže ďalej značne oddialia pocit unavených nôh.

Vďaka použitým špeciálnym materiálom znižujú otrasy a riziko poranenia svalov, eliminujú tvorbu opuchov, chránia nohy pri cestovaní a slúžia ako prevencia vzniku cestovnej trombózy, zabraňujú pocitu ťažkých nôh a v neposlednom rade slúžia ako prevencia proti kŕčovým žilám.

Ponožky majú vynikajúce izolačné schopnosti, regulujú teplotu nôh a vďaka špeciálne vyvinutým materiálom sa hodia na všetky outdoor aktivity.

Ponožky dokonale priliehajú na chodidlá a lýtka, absorbujú pot, odvádzajú ho na povrch a tak napomáhajú držať nohy v suchu počas pohybu.

Materiálové zloženie: 65% X-Dry(PP) ( Polypropylen ), 19% X-Pro(PA) ( Polyamid ), 16% Elastan

Použité materiály a technológie výroby:

V spoločnosti XTECH maximalizovali výkonnosť svojich výrobkov a vybrali si úplne novú cestu, pokiaľ ide o použité materiály.

Všetky spoločnosti obvykle vyrábajú svoje výrobky s textíliami, ktoré sú na trhu a výsledkom je, že majú podobné výrobky ale chýbajú im činnosti vo výskume a vývoji.

Ambiciózny projekt značky XTECH zahŕňa štúdium a výrobu priadzí špeciálne vytvorených a vyvinutých v súčinnosti s analytickým laboratóriom podľa ich spracovateľských techník, typu použitých strojov a vlastností, ktoré musí mať hotový výrobok.

Výsledkom sú dve nové vlákna, XPRO a XDRY s výnimočnými vlastnosťami, ktoré sú vyrobené na mieru a výlučne pre XTECH.

XPRO

Značka XPRO je jednou z priadzí, ktoré skúmala a vyvíjala spoločnosť XTECH. Je to polyamidové mikrovlákno pozostávajúce z lineárnych makromolekúl získaných polykondenzáciou bifunkčných zlúčenín.

V podstate vďaka svojej mnohovláknovej sekcii zaručuje priedušnosť, mäkkosť na dotyk, odolnosť proti opotrebeniu a ľahkosť.

V kombinácii s polypropylénom sa vlastnosti týchto dvoch priadzí spoja a vzniknú výrobky s nenapodobiteľnými vlastnosťami. Recept na vytvorenie tohto vlákna je úzkostlivo strážený v kanceláriách XTECH a zostáva prísne tajný!

XDRY

XDRY je značka, ktorá identifikuje polypropylén s dutými vláknami, vyvinutý spoločnosťou XTECH. Hlavnými vlastnosťami sú priedušnosť, ľahkosť a optimálna termoregulácia v lete aj v zime.

Táto priadza sa vyrába podľa patentovaných techník spracovania a vlastností, ktoré musí mať hotový výrobok. Výsledkom je vlákno s výnimočnými vlastnosťami, ktoré je vyrobené na mieru a výlučne pre XTECH.

Zloženie je zo 100% polypropylénu, ale techniky spracovania a postupy na vytvorenie tohto vlákna zostávajú prísne tajné!

LYCRA

Lycra® je obchodný názov pre elastan vyrábaný od roku 2004 firmou Invista. Vlákno obsahuje viac ako 85% polyuretánu, jeho elastickosť spočíva v chemickom spojení tuhého urethanu s amorfným segmentom z polyesteru.

Vyrába sa ako multifilament, jednotlivé elementárne vlákna sú zlepené dohromady. Vzhľadom k tomu, že je Lycra takmer vždy zmiešaná s inou tkaninou, najčastejšie s bavlnou alebo polyesterom, tak po oblečení vytvorí doslova druhú kožu.

Človek s jedinečnými krivkami sa predtým často stretával s tým, že mu oblečenie nesedelo, vďaka Lycre tomu však tak už nie je.

Lycra sa totiž dokáže dokonale prispôsobiť telu, a to bez obmedzenia pohybu. Elastické vlákno tak umožňuje voľný pohyb, ktorý oceníte nielen pri športe. Vďaka tomu, že sa vlákno natiahne, keď je to potrebné, alebo stiahne, keď je v pokoji, zaisťuje väčšie pohodlie po celých 24 hodín.

Vlastnosti

Zloženie 65 % polypropylen, 19 % polyamid, 16 elastan
Funkčné kompresné ponožky XT150, +5/+40°C, XTECH XT059-39/42 Varianta: čierna
Veľkosť: 39-42

Momentálne vypredané

21,00 € s DPH
28,00 € s DPH
-7,00 €

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Vyžiadať produkt

Funkčné kompresné ponožky XT150, +5/+40°C, XTECH XT059-35/38 Varianta: čierna
Veľkosť: 35-38

Momentálne vypredané

21,00 € s DPH
28,00 € s DPH
-7,00 €

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Vyžiadať produkt

Funkčné kompresné ponožky XT150, +5/+40°C, XTECH XT059-43/46 Varianta: čierna
Veľkosť: 43-46

Momentálne vypredané

21,00 € s DPH
28,00 € s DPH
-7,00 €

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Vyžiadať produkt

Close