Close

Ponožky

Funkčné ponožky CALZA XT121, čierne, zimné, XTECH

Skladom: 4 položiek

21,00 € s DPH

Detaily

Funkčné detské ponožky značky XTECH, model CALZA, vhodné na nosenie do chladného počasia.

Ponožky využijete pri najrôznejších športových aktivitách i pri bežnom nosení ako módny doplnok.

Ponožky majú vynikajúce izolačné schopnosti, regulujú teplotu nôh a vďaka špeciálne vyvinutým materiálom sa hodia na všetky outdoor aktivity.

Ponožky dokonale priliehajú na chodidlá a lýtka, absorbujú pot, odvádzajú ho na povrch a tak napomáhajú držať nohy v suchu počas pohybu.

Suchšia pokožka znamená zníženú tepovú frekvenciu, čím sa vylučuje menej kyseliny mliečnej a to umožňuje ostávať dlhšie v pohybe.

Materiálové zloženie: 84% vlna , 10% Polypropylén, 6% Lycra (Elastan)

Použité materiály a technológie výroby:

V spoločnosti XTECH maximalizovali výkonnosť svojich výrobkov a vybrali si úplne novú cestu, pokiaľ ide o použité materiály.

Všetky spoločnosti obvykle vyrábajú svoje výrobky s textíliami, ktoré sú na trhu a výsledkom je, že majú podobné výrobky ale chýbajú im činnosti vo výskume a vývoji.

Ambiciózny projekt značky XTECH zahŕňa štúdium a výrobu priadzí špeciálne vytvorených a vyvinutých v súčinnosti s analytickým laboratóriom podľa ich spracovateľských techník, typu použitých strojov a vlastností, ktoré musí mať hotový výrobok.

Polypropylén: je termoplastický polymér zo skupiny polyolefínov používaný v mnohých odvetviach.  Je najľahší zo všetkých textilných vlákien. Vlákno je odolné voči chemikáliám, má veľmi dobrú pevnosť, minimálne vlhne, nízky sklon k vytvoreniu statickej elektiny a ku žmolkovaniu. Firma XTECH samozrejme upravila toto vlákno špeciálne na ich účely.

Vlna: izolačný materiál, ktorý pozostáva z anorganických vlákien prírodného alebo syntetického pôvodu. Používa sa na izoláciu, pretože má lepšie tepelno - izolačné vlastnosti ako polyestér. Firma XTECH má vo svojich výrobkoch upravenú vlnu podľa ich potreby na kvalitu výrobku.

                                                                 LYCRA

Lycra® je obchodný názov pre elastan vyrábaný od roku 2004 firmou Invista. Vlákno obsahuje viac ako 85% polyuretánu, jeho elastickosť spočíva v chemickom spojení tuhého urethanu s amorfným segmentom z polyesteru.

Vyrába sa ako multifilament, jednotlivé elementárne vlákna sú zlepené dohromady. Vzhľadom k tomu, že je Lycra takmer vždy zmiešaná s inou tkaninou, najčastejšie s bavlnou alebo polyesterom, tak po oblečení vytvorí doslova druhú kožu.

Človek s jedinečnými krivkami sa predtým často stretával s tým, že mu oblečenie nesedelo, vďaka Lycre tomu však tak už nie je.

Lycra sa totiž dokáže dokonale prispôsobiť telu, a to bez obmedzenia pohybu. Elastické vlákno tak umožňuje voľný pohyb, ktorý oceníte nielen pri športe. Vďaka tomu, že sa vlákno natiahne, keď je to potrebné, alebo stiahne, keď je v pokoji, zaisťuje väčšie pohodlie po celých 24 hodín.Vlastnosti

Zloženie84 % vlna, 10 % polypropylen, 6 % elastan
Funkčné ponožky CALZA XT121, čierne, zimné, XTECHXT067-35/38 Varianta: čierna
Veľkosť: 35-38

Skladom: 4 položky (to ship now)

21,00 € s DPH

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Close