Close

Ponožky

Funkčné ponožky CALZA XT120, čierne, XTECH

Skladom: 11 položiek

13,50 € s DPH

Detaily

Funkčné ponožky značky XTECH, model XT120 LANA MERINO, vhodné na nosenie v nízkych teplotách.

Ponožky využijete pri najrôznejších športových aktivitách i pri bežnom nosení ako módny doplnok.

Ponožky majú vynikajúce izolačné schopnosti, regulujú teplotu nôh a vďaka špeciálne vyvinutým materiálom sa hodia na všetky outdoor aktivity.

Ponožky dokonale priliehajú na chodidlá a lýtka, absorbujú pot, odvádzajú ho na povrch a tak napomáhajú držať nohy v suchu počas pohybu.

Suchšia pokožka znamená zníženú tepovú frekvenciu, čím sa vylučuje menej kyseliny mliečnej a to umožňuje ostávať dlhšie v pohybe.

Materiálové zloženie: 80% Merino vlna, 10% X-Dry (Polypropylén), 6% Medené vlákno, 4% Lycra (Elastan)

Použité materiály a technológie výroby:

V spoločnosti XTECH maximalizovali výkonnosť svojich výrobkov a vybrali si úplne novú cestu, pokiaľ ide o použité materiály.

Všetky spoločnosti obvykle vyrábajú svoje výrobky s textíliami, ktoré sú na trhu a výsledkom je, že majú podobné výrobky ale chýbajú im činnosti vo výskume a vývoji.

Ambiciózny projekt značky XTECH zahŕňa štúdium a výrobu priadzí špeciálne vytvorených a vyvinutých v súčinnosti s analytickým laboratóriom podľa ich spracovateľských techník, typu použitých strojov a vlastností, ktoré musí mať hotový výrobok.

Výsledkom je nové vlákno XDRY s výnimočnými vlastnosťami, ktoré je vyrobené na mieru a výlučne pre XTECH.

              

                                                               XDRY

XDRY je značka, ktorá identifikuje polypropylén s dutými vláknami, vyvinutý spoločnosťou XTECH. Hlavnými vlastnosťami sú priedušnosť, ľahkosť a optimálna termoregulácia v lete aj v zime.

Táto priadza sa vyrába podľa patentovaných techník spracovania a vlastností, ktoré musí mať hotový výrobok. Výsledkom je vlákno s výnimočnými vlastnosťami, ktoré je vyrobené na mieru a výlučne pre XTECH.

Zloženie je zo 100% polypropylénu, ale techniky spracovania a postupy na vytvorenie tohto vlákna zostávajú prísne tajné!

                                                                     LYCRA

Lycra® je obchodný názov pre elastan vyrábaný od roku 2004 firmou Invista. Vlákno obsahuje viac ako 85% polyuretánu, jeho elastickosť spočíva v chemickom spojení tuhého urethanu s amorfným segmentom z polyesteru.

Vyrába sa ako multifilament, jednotlivé elementárne vlákna sú zlepené dohromady. Vzhľadom k tomu, že je Lycra takmer vždy zmiešaná s inou tkaninou, najčastejšie s bavlnou alebo polyesterom, tak po oblečení vytvorí doslova druhú kožu.

Človek s jedinečnými krivkami sa predtým často stretával s tým, že mu oblečenie nesedelo, vďaka Lycre tomu však tak už nie je.

Lycra sa totiž dokáže dokonale prispôsobiť telu, a to bez obmedzenia pohybu. Elastické vlákno tak umožňuje voľný pohyb, ktorý oceníte nielen pri športe. Vďaka tomu, že sa vlákno natiahne, keď je to potrebné, alebo stiahne, keď je v pokoji, zaisťuje väčšie pohodlie po celých 24 hodín.

                                                             

Resistex® COPPER je priadza s vysokým technologickým obsahom získaná spojením prírodných alebo umelých vlákien s čistou meďou.

Resistex® COPPER  bojuje proti choroboplodným zárodkom a baktériám, ktoré sú potenciálne škodlivé pre zdravie, je antibakteriálny a dokáže inhibovať množenie baktérií. Kovy ako meď a striebro sú známe ako „baktericídne látky“ a ich účinok je v pôsobení na bunkovú stenu mikroorganizmu. Táto vlastnosť pomáha znižovať zápach spôsobený baktériami.

Resistex® COPPER  meď rozsah priadze sa používa pre antistatického prírode, vynikajúcu tepelnú vodivosť, bacteriostaticity a prospešné vlastnosti, ktoré poskytuje pre ľudské telo.

Priadza Resistex® COPPER sa teší obľube pre svoju vynikajúcu tepelnú vodivosť, bakteriostatický účinok a ďalšie vlastnosti prospešné pre ľudské telo.

                                                        Merino® vlna

Merino® vlna pochádza od rovnomenného plemena ovce (Merino), Ktoré je pre svoju jemnú vlnu veľmi cenené. Vlna sa totiž môže pochváliť skvelými vlastnosťami - je napríklad veľmi hebká, nemusíte sa tak báť, že vás bude Merino® oblečenie tzv. Hrýzť. Okrem toho je tento materiál známy svojimi špičkovými izolačnými vlastnosťami. Vďaka nim vám bude v takomto oblečení v zime teplo, v lete vás naopak príjemne schladí. Preto je vhodné tričká či tielka nosiť ako prvú izolačnú vrstvu.

Hoci má Merino® vlna skvelé izolačné vlastnosti, je zároveň priedušná a vďaka špeciálnemu povrchu predchádza telesnému zápachu. Povrch totiž zamedzuje množeniu baktérií, vďaka čomu je možné tričko nosiť výrazne dlhšie ako bežné tričko bez toho, aby nevábne zapáchalo.

V neposlednom rade treba spomenúť ľahkú údržbu, Vlákna totiž majú ochrannú mikrovrstvu, ktorá zabraňuje preniknutiu nečistôt do vlákien a zároveň uľahčuje čistenie.Vlastnosti

Zloženie80 % merino vlna, 10 % polypropylen, 6 % medené vlákno, 4 % elastan
Farbačierna
Veľkosť35/38, 39/42, 43/46
Sezónazimná sezóna
Funkčné ponožky CALZA XT120, čierne, XTECHXT069-39/42 Varianta: čierna
Veľkosť: 39-42

Skladom: 2 položky (to ship now)

Pozor: skladom posledné kusy

13,50 € s DPH

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Funkčné ponožky CALZA XT120, čierne, XTECHXT069-35/38 Varianta: čierna
Veľkosť: 35-38

Skladom: 5 položiek (to ship now)

13,50 € s DPH

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Funkčné ponožky CALZA XT120, čierne, XTECHXT069-43/46 Varianta: čierna
Veľkosť: 43-46

Skladom: 4 položky (to ship now)

13,50 € s DPH

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Close